استاد مهراد نجفیان

مهراد نجفیان
متولد:۱۳۶۹
تحصیلات:کارشناسی علوم اجتماعی
کارشناسی ارشد نوازندگی ساز جهانی(در حال تحصیل)

سوابق هنری

از دوران کودکی در خانواده با ساز و موسیقی ایرانی آشنا شد.در سن ۱۵ سالگی موسیقی را با ساز گیتار با ژوپین و شروین نجفیان آغاز کرد و پس از یک سال سبک کلاسیک را با استاد فخرالدین کیمیایی(استاد و مدرس مدارس موسیقی در فرانسه) به صورت حرفه ای ادامه داد. در سال ۱۳۸۹ زیر نظر استاد طهرانیان نوازندگی را به صورت آکادمیک همچنین مبانی موسیقی جز برای گیتار کلاسیک فرا گرفت.از سال ۸۷ تدریس موسیقی را به مدت۸ سال تاکنون در آموزشگاههای رسمی موسیقی در کارنامه خود دارد. وی از سال ۱۳۸۷ با انسامبل گیتار ویولت همکاری و اجراهای رسمی و غیر رسمی را در کارنامه هنری خویش دارد و همچنین در سال ۱۳۹۲ در گروه ارته تاکنون اجراهایی را در تهران و سایر شهر ها داشته. در زمستان سال ۱۳۹۳ با همکاری خانم رویا موفق دوئت گیتار آلتره را با تمرکز بر اجرای رپرتوار معاصر دونوازی تشکیل داده و تاکنون اجراهای رسمی و غیر رسمی در کارنامه کاری خویش دارد

اولین قدم در راه آموزش موسیقی اعتماد به کادری مجرب و تحصیل کرده است.آموزشگاه موسیقی رنسانس با کادری مجهز و تحصیل کرده مکانی امن برای تجربه آموزشی موفق می‌باشد.

اجرا با گروه گیتار کلاسیک ویولت سال ۱۳۸۸ در انجمن فرهنگی ایرانَ و آلمان ( کلیسای انجیلی آلمانی زبان )

اجرا در سالن بتهوون خانه هنرمندان در سال۱۳۸۹

اجرا در سالن رودکی در بخش استعدادهای درخشان
جشنواره فجر در سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲

اجرا به همراه گروه ارته در انجمن فرهنگی ایران و
آلمان( کلیسای انجیلی آلمانی زبان) در سال ۱۳۹۳
اجرا دوئت گیتار آلتره در انجمن فرهنگی ایران و آلمان(کلیسای انجیلی آلمانی زبان) در سال ۱۳۹۴
اجرا دوئت گیتار آلتره در جشنواره بین المللی موسیقی معاصر سال۲۰۱۶
اجرا در فستیوال بین المللی جز قفقاز به همراه گروه ارته در تفلیس گرجستان ل ۲۰۱۶
اجرا و کسب مقام سومی در جشنواره موسیقی جوان سال ۱۳۹۵
در کلاسها و مستر کلاسهای اساتید نوازندگان بنام ایرانی و جهانی:
پروفسور افشار-دکتر پاکباز-دکتر ترابی-فرزین طهرانیان-علیزضا تفقدی-O.Boyka(اوکراین)-A.Wiedemann(آلمان)-M.Tracy(آمریکا-مبانی موسیقی جز)-C.Wagner(آمریکا-نوازندگی گیتار جز)-A.Desiderio(ایتالیا)-M.Dylla(لهستان)-Z.Dukic( کرواسی)-D.Cerovic و G.Krivokapic(صربستان و مونتنگرو)